Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
0 ks
za 0,00 EUR
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.
Novinky
10.06.2016
Prispievame na adopciu detí
Každou kúpou produktu Hairfor2 - Volluma prispievate na adopciu detí. Už viac ako 6 rokov vďaka vám môžeme pravidelne posielať pomoc tým, ktorí to nao... čítať celé
Zobraziť všetky novinky

 

TAKTO FUNGUJE NÁŠ SPREJ HAIRFOR2 NA RIEDKE VLASY

 

Čo dokáže zahusťovač vlasov

 

 

Prečo nakupovať u nás

  1. Úvod
  2. Zinok na vlasy
Zinok na vlasy

Zinok je stopový prvok v ľudskom tele, ktorý je nevyhnutný pre mnohé biochemické procesy. Tak ako nedostatok zinku môže spôsobiť vypadávanie vlasov, tak ho môže spôsobiť aj jeho prebytok. Vysoká hladina zinku v tele môžu spôsobiť narúšanie vstrebávania iných nevyhnutných minerálov, medzi ktoré patrí horčík a železo, ale tiež podporuje produkciu testosterónu. Vysoká hladina testosterónu vedie k rednutiu a vypadávaniu vlasov.

Zinok a jeho funkcia  v tele


Medzi niektoré z podstatných procesov v tele, ktoré sú závislé na zinku, patrí rozmnožovanie buniek, výroba a údržba hladiny hormónov, syntéza bielkovín a vstrebávanie vitamínov a ďalších minerálov. Všetky tieto procesy sú veľmi dôležité pre správny rast vlasov, takže je potrebné prijímať dostatočné množstvo tohto minerálu, aby sa zabránilo rednutiu vlasov a ich strate.

Keď je hladina zinku v tele nedostatočná, nedokáže pokryť metabolické potreby. Jedným z hlavných príznakov nedostatku zinku je strata vlasov.

 

Nedostatok zinku


Nedostatok zinku ( hypozincemia) je definovaná ako nedostatok živín, ktorý je spôsobený podvýživou alebo zlou absorpciou. Môže byť ovplyvnená tiež niektorými chorobnými stavmi, ako je ochorenie obličiek, chronické ochorenie pečene, hnačky, kosáčikovitá anémia, diabetes, rakovina alebo liečba obezity. Je dôležité poznamenať, že nedostatky vitamínu A a D sú významné príčiny nedostatku zinku.

Nedostatok zinku sa prejavuje predovšetkým stratou vlasov. Iné príznaky, ktoré sa môžu prejaviť sú hnačky, zažívacie ťažkosti, môže sa vyskytnúť psoriáza a výnimkou nie je ani ochabovanie svalstva. Nedostatok zinku sa tiež  podieľa na rozvoji akné. Ak nedostatok zinku nebudete liečiť, môže viesť až k anorexií, k nechutenstvu, plešateniu, poškodeniu motorických zručností a kognitívnych funkcií u detí, pneumónie, dysmenorey.

 

Zinok a vlasy

 

Lupiny a vypadávanie vlasov sú stavy spojené s nedostatkom zinku. Zinok je minerál, ktorý podporuje množenie buniek, rast tkanív a ich opravy. Zinok funguje aj pri údržbe mazových žliaz pripojených k našim vlasovým folikulom. Dobrým zdrojom zinku sú potraviny živočíšneho pôvodu, vrátane morských rýb, hydiny, mušlí, kreviet a ustríc. Vajce a mlieka obsahuje tiež dostatok zinku, ale v menších množstvách. Celozrnné výrobky, orechy, semená a strukoviny obsahujú zinok, ale vo forme, ktorá je menej vstrebávateľná do tela.

 

Kedy je vypadávanie vlasov v norme?

 

Je podstatné si uvedomiť, že vypadávanie vlasov v určitom množstve je pre naše telo úplne normálne a nemusíme si robiť kvôli tomu starosti. Denne nám vypadne v priemere 50 - 100 vlasov, čo je ekvivalentné množstvo vzhľadom k počtu vlasov, ktoré vám narastú. Ak však vlasy začnú vypadávať vo väčšom množstve ako je priemer, mali by ste hľadať príčinu vypadávania. Vypadávanie vlasov môže byť spôsobené rôznymi príčinami, medzi ktoré patrí nerovnováha hormónov, genetika, zlá strava a výživa, vek, ožarovanie alebo chemoterapia, stres, infekcie, chemikálie, rýchly úbytok hmotnosti alebo iné ochorenia. Najčastejšou príčinou straty vlasov je zlá výživa.

 

Nedostatok zinku a jeho následky

Nedostatok zinku môže spôsobiť ubúdanie vlasov, pretože bez zinku a ďalších súvisiacich minerálov, zostávajú vlasy oslabené, sú náchylné na lámanie a poškodenie. Ich rast je obmedzený alebo takmer zastavený.  Medzi výhody, ktoré prináša užívanie zinku patrí propagácia rozmnožovanie buniek, rast tkanív a opravy rozbitých tkanív.

 

Existujú rôzne zinkové doplnky, ktoré sú dostupné na trhu bez predpisu lekára.  Zvyčajne sa používajú pri liečbe nedostatku zinku, ich sekundárnym efektom je liečba rednutia a vypadávania vlasov. Odporúča sa užívať 50 alebo 60 mg zinku za deň po dobu dvoch týždňov.

 

Zinok v kombinácii s inými minerálmi a vitamínmi

Okrem zinku je aj minerálny selén spojený so stratou vlasov. Selén spolu so zinkom môže pomôcť vášmu telu, aby  správne využívalo bielkoviny a hormóny začnú produkovať viac vlasov. Bolo tiež zistené, že vitamíny A, C, E a vitamín B6 môžu pomôcť pri podpore opätovného rastu vlasov.

 

Nadbytok zinku v tele

Boli vykonané štúdie, ktoré zistili, že aj nadbytok zinku v tele môže spôsobiť vypadávanie vlasov. Užívanie príliš veľa zinku alebo prijímanie doplnkov stravy obsahujúcich zinok dlhšie ako je odporúčané (viac ako tri alebo štyri týždne) by mohlo spôsobiť pre vaše vlasy viac škody ako úžitku. Príliš veľa zinku v tele môže brániť vstrebávaniu iných minerálov, ako je meď, železo, horčík a mangán, z ktorých sa každý môže podieľať aj pri udržiavaní zdravých vlasov. Napríklad meď pomáha pri tvorbe krvnej cievy, takže jej nedostatok môže mať nepriaznivý vplyv na vlasovú pokožku a môže obmedziť rast vlasov. Pointa spočíva v tom, že príliš veľa zinku v tele môže byť  príčinou vypadávania vlasov, ale ak telo nebude mať dostatok zinku, vlasy vám začnú vypadávať tiež.  Pre vašu bezpečnosť a lepšie výsledky užívajte zinok podľa predpisov.

 

 

 

 

O Nás

Naša spoločnosť sa už od roku 2009 zaoberá vlasovou problematikou. Spolupracujeme s odborníkmi z Nemecka a Kanady.

Náš unikátny zahusťovač vlasov si za 10 rokov na Slovensku našiel už veľa spokojných zákazníkov. Sme radi, že vám môžeme pomôcť pri riešení riedkych vlasov. Budeme sa aj naďalej snažiť splniť vaše očakávania. Team HairFor2

Bez Rizika

RECENZIE HEUREKA

UŽ 11 ROKOV NA SLOVENSKU

OKAMŽITÉ VRÁTENIE SUMY DO 60 DNÍ

DORUČENIE DO 2 DNÍ

Vytvorené na Eshop-rychlo.skEshop-rychlo.sk