Pre základnú funkčnosť, spríjemnenie používania webu, analytické účely a v prípade udelenia súhlasu aj na účely cielenia reklamy využívame súbory cookies. Nastavenie vlastných preferencií cookies môžete kedykoľvek upraviť odkazom v spodnej časti stránok.

 

TAKTO FUNGUJE NÁŠ SPREJ HAIRFOR2 NA RIEDKE VLASY

 

zahustenie vlasov hairfor2

 

 

NAJPREDÁVANEJŠÍ

naša cena 36,80 EUR
skladom
naša cena 17,95 EUR
skladom

TOVAR V AKCII

naša cena 64,70 EUR
skladom

ANKETA

Ste spokojný s HAIRFOR2 zahusťovačom vlasov?

Áno, veľmi 55% Celkom áno 23% Nie veľmi 9% Nie som 13%

AJ VY POMÁHATE

arr3Prispievame na adopciu detíKaždou kúpou produktu Hairfor2 - Volluma prispievate na adopciu detí. Už viac ako 2 roky vďaka vám...

Svrbenie hlavy

Svrbenie hlavy - príčiny

Priznajme si to! Čas od času sa každý z nás začne vŕtať v hlave a začne si ju škriabať. Dôvody sú pritom rozličné. Jeden tak robí zo stresu, ďalší kvôli alergii, podráždeniu, zo zvyku a najdôležitejším dôvodom býva aj to, že my vlastne nevieme prečo. Nevieme prečo nás trápi svrbenie hlavy, ale časom to človeka začne štvať. Ide o niečo vážne? Aby ste mali prehľad v tom, čo všetko vyvoláva tento nepríjemný pocit, spísali sme pre vás najčastejšie dôvody a príčiny.

svrbenie hlavy

Vnútorné a vonkajšie agresívne vplyvy na svrbenie hlavy

Na mysli máme znečistenie, zmena teplôt (predovšetkým cez zimu), stres, nedostatok spánku, časté umývanie vlasov zlým šampónom (takým, ktorý nie je určený na časté alebo každodenné používanie a obsahuje silné čistiace látky) a iné vplyvy. Samozrejme, nie všetkému sa môžeme vyhnúť. Cez zimu je pre nás pochopiteľné nosenie prikrývok hlavy kvôli zdravotným dôvodom, avšak neustále trenie čiapky s vlasmi a pokožkou má na ňu pomerne nepriaznivý vplyv.

Zlý výber šampónu ako príčina svrbenia hlavy

Tak, ako sme načrtli v prvom bode – ak máte napríklad jemné a rýchlo mastiace sa vlasy, potrebujete šampón na časté či každodenné umývanie. Je veľmi šetrný k vlasom i vlasovej pokožke, nezaťažuje ju a vlasy neoslabuje. V prípade, že si vlasy každý deň umývate šampónom na mastné vlasy, môžete očakávať svrbenie pokožky. Takýto šampón je silno čistiaci a pri častom používaní dokáže s pokožkou nepekne zreagovať.

Vysiľujúce manipulovanie s vlasmi - ďalšia príčina svrbenia hlavy

Časté fénovanie, silno stiahnuté copy, nešetrné česanie a podobne. Všetky tieto činnosti prispievajú k oslabeniu vlasovej pokožky, čo sa môže prejaviť nielen vypadávaním vlasov, ale aj svrbením. Fénujte si vlasy studeným vzduchom, používajte vzdušné účesy a zaobstarajte si kefu na vlasy s prírodnými vláknami.

Nešetrné správanie pri umývaní

Ak máte tendenciu vlasy si doslova drhnúť, nevenovať im čas, pozornosť a lásku, nečudujte sa, že sa necítite v pohode. Pri umývaní používajte iba vankúšiky prstov, na nechty ani nepomyslite! Jemne ich masírujte krúživým pohybom a dajte si záležať. Nezabúdajte, že v prípade kondicionéru je vhodné nenanášať ho na vlasovú pokožku, len pozdĺž vlasov. Pri umývaní nepoužívajte horúcu vodu, práve tá vlasy a pokožku oslabuje.

sampon na svrbenie hlavy

Seboroická dermatitída a svrbenie hlavy

Ide o kožné ochorenie, ktoré sa prejavuje tvorbou malých šupiniek, napríklad aj na obočí. Ak spozorujete aj červené fľaky a svrbenie, okamžite vyhľadajte lekársku pomoc! Ide o ochorenie, ktoré sa dá liečiť, no táto liečba môže byť zdĺhavá. Príčinou môže byť aj nedostatok vitamínov pre zdravé vlasy, ktoré oslabuje pokožku hlavy.

Svrbenie hlavy spôsobuje aj zanesená pokožka hlavy

Ak používate stylingové prípravky, vlasy sa vám často mastia, no napriek tomu sa rozhodnete umývať si vlasy čo najmenej, čakajte reakciu. Tou reakciou je svrbenie hlavy. Tým, že používate lak na vlasy upchávate pokožku hlavy. Ak máte ešte k tomu tendenciou rýchlo sa mastiacich vlasov, bežná reakcia je svrbenie. V tomto prípade však zmizne spravidla okamžite po umytí vlasov. Ak hľadáte stylingový prípravok, ktorý nezaťažuje vlasy ani pokožku hlavy, práve pre vás je určený zahusťovač vlasov Hairfor2, ktorý sa skladá výlučne z prírodných keratínových vláken.


NÁZORY A OTÁZKY NÁVŠTEVNÍKOV